دوره کامل آموزش Adobe XD

دوره آموزش Adobe XD – طراحی تجربه کاربری

نرم افزار Adobe XD یکی از ابزارهای جدید و قدرتمند برای طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری میباشد که محصول کمپانی معروف Adobe میباشد. در دوره آموزش Adobe XD از آکادمی برنامه چی کار کردن با این نرم افزار و نحوه طراحی رابط های کاربری زیبا و پیچیده برای وبسایت و اپلیکیشن های موبایل را با هم یاد میگیریم.

 

 • مفاهیم اولیه و لازم برای طراحی UI/UX و استفاده از نرم افزار
 • آشنایی با نرم افزار و آموزش نصب Adobe XD
 • آشنایی با همه ابزارهای نرم افزار Adobe XD
 • کار با ابزارهای نخصصی طراحی UI/UX در این نرم افزار
 • شروع کار با انیمیشن ها و پیاده سازی آنها در رابط کاربری
 • برقراری ارتباط با سایر نرم افزارهای کمپانی Adobe
 • آموزش حرفه ای پروتوتایپینگ (Prototyping)
 • آشنایی با پلاگین های ضروری و استفاده از آنها در نرم افزار
 • گرفتن خروجی های مختلف از پروژه ها
 • اشتراک گذاری پروژه ها روی موبایل و نرم افزار
 • پروژه های عملی به روز و متعدد در قسمت های مختلف دوره آموزش Adobe XD
 • مهارت های نرم و نکات تخصصی برای فعالیت حرفه ای
 • روش های کسب درآمد از طریق این حرفه

 • دوره آموزش Adobe XD برای کسانی که قصد شروع طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری (UI/UX Design) را دارند مناسب میباشد.
 • برای کاربران نرم افزار Photoshop  که میخواهند به حوزه طراحی رابط کاربری موبایل و وبسایت وارد شوند و به دنبال یک ابزار آشنا و قدرتمند هستند.
 • دوره آموزش Adobe XD برای کارآفرینان و مدیران محصول که میخواهند مهارت های خود را افزایش بدهند تا محصولات بهتری بسازند کاملا کاربردی است.

 • نصب نرم افزار Adobe XD CC روی کامپیوتر شخصی یا لپتاپ (آموزش درون دوره قرار دارد)
 • دانش فنی خاصی برای شروع دوره آموزش Adobe XD نیاز ندارید

 

معرفی نرم افزار Adobe XD

طبق گفته کمپانی ادوبی: نرم افزار Adobe XD یک راه حل جامع و کامل برای طراحان تجربه کاربری و رابط کاربری (UI/UX Designers) است که میتوانند با استفاده از آن وبسایت، اپلیکیشن موبایل و هرچیز دیگری را طراحی کنند. طراحی، پروتوتایپ و به اشتراک گذاری همه در Adobe XD امکان پذیر هستند.

به نظر من این تعریف کاملا درست است. نرم افزار Adobe XD ابزارهای ساده ولی قدرتمندی را در اختیار همه طراحان UI/UX قرار میدهد. در کنار این ابزار ساده، توانایی شخصی سازی و ابزارهای اختصاصی دقیق دیگری نیز در این نرم افزار وجود دارند که میتوانید اجزای پیچیده را به راحتی پیاده سازی کنید. برای همین در آکادمی برنامه چی اقدام به طراحی و انتشار دوره آموزش Adobe XD کردیم تا همه طراحان بتوانند از این دانش استفاده کنند.

 

چه چیزهایی میتوانیم با استفاده از Adobe XD بسازیم؟

چه کارهایی میتوان با Adobe xd انجام داد

نرم افزار Adobe XD ابزار قدرتمند برای طراحان تجربه کاربری، رابط کاربری و تعامل است. در دوره آموزش Adobe XD همه ابزار هایی که در این نرم افزار وجود دارد را بررسی میکنیم و کار کردن با آنها را یاد میگریم. امکانات و قابلیت های این نرم افزار میتواند برای ساخت موارد زیر استفاده شود:

 • صفحات وبسایت: اگر میخواهید وارد حرفه طراحی وبسایت شوید، باید بدانید که طراحی UI/UX در وبسایت ها و نرم افزارهای مدرن امروز یک اصل بسیار مهم میباشد. با استفاده ار این نرم افزار میتوانید انواع صفحات با به روزترین و جذابترین طراحی ها را بسازید.
 • صفحات اپلیکیشن: اپلیکیشن های موبایل یکی از پرکابردترین انواع نرم افزارها هستند که دسته بندی های بسیار گسترده و کاملی دارند. با استفاده از این نرم افزار میتوانید همه اتفاقاتی که بین کاربر و اپلیکیشن موبایل شما رخ میدهد را طراحی و پیاده سازی کنید.

نرم افزار Adobe XD یک ابزار تخصصی برای ساخت صفحات اپلیکیشن و وبسایت است. یعنی ابزارهای خاص و ویژه ای برای ساخت سریعتر و بهتر رابط کاربری، تجربه کاربری و تعاملات در این نرم افزار در دسترس شما قرار دارند که در دوره آموزش Adobe XD با همه این ابزارها آشنا میشویم.

 • وایر فریم (Wire Frame): وایر فریم یکی از مراحل اولیه طراحی رابط کاربری نرم افزار است که اجزا و جاگذاری همه صفحات  نرم افزار در این مرحله مشخص میشوند و این مراحل تا کامل شدن ظاهر نرم افزار ادامه دارد. با استفاده از Adobe XD میتوانید همه این مراحل را برای پروژه های خود طراحی و پیاده سازی کنید. (آموزش و توصیحات لازم برای این مفاهیم در دوره آموزش Adobe XD قرار گرفته است).
 • پروتوتایپ (Prototype): یکی از ویژگی ها و نقاط قوتی که در Adobe XD وجود دارد، امکان ساخت پروتوتایپ (Prototyping) در خود نرم افزار است.

 

تجربه کاربری چیست؟

تجربه کاربری یعنی حسی که به یک فرد، هنگام کار کردن با اپلیکیشن ما منتقل میشود. بنابراین تجربه ی کاربری مجموعه ی بزرگی از خدمات، طراحی، عملکرد، پشتیبانی، به روز رسانی، بازاریابی و غیره در اپلیکیشن را در بر میگیرد. این کلمه در زبان انگلیسی User Experience نوشته میشود که به اختصار آنرا UX خطاب میکنند. برای فهمیدن User Experience، به یک اپلیکیشن یا وبسایت که خاطره خوبی از کار کردن با آن دارید فکر کنید. حس خوبی که توسط آن اپلیکیشن یا وبسایت خاص به شما منتقل شده، در اصل نتیجه ی طراحی یک تجربه کاربری خوب بوده است. در یکی از پست های وبلاگ، در مورد تجربه کاربری صحبت کردیم.

تجربه کاربری چیست؟

 

طراحی تجربه کاربری

طراحی UX به روند طراحی کردن محصولاتی گفته میشود که مفید هستند، کارکردن با آنها آسان است و به راحتی میتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید. بهتر است این مورد را در ذهن داشته باشید که این طراحی کردن میتواند دیجیتالی باشد یا بصورت فیزیکی انجام بشود. همه این کارها به منظور بهتر کردن تجربه ای است که کاربران در حین کار کردن با محصول شما به دست می آورند و همچنین برای این است که مطمئن شوید چیزی که ساخته اید برای آنها ارزشمند خواهد شد. دوره آموزش Adobe XD برای طراحی تجربه کاربری با استفاده از این نرم افزار طراحی شده است. برای آشنایی کامل با طراحی تجربه کاربری مقاله زیر رو مطالعه کنین:

طراحی تجربه کاربری چیست؟

 

شغل طراحی تجربه کاربری

طراح تجربه کاربری یک شغل فنی است که مسئول افزایش رضایت کاربران با تقویت کردن کاربردپذیری، دسترس پذیری و افزایش جذابیت های محصول برای کاربران می باشد. یعنی طراحان تجربه کاربری باید با استفاده از دانشی که دارند، محصولی تولید کنند که کاربر را درگیر خود کرده و همچنین خاطره خوبی از کارکردن با محصول را تولید کند.

شغل دوره آموزش adobe xd آکادمی برنامه چی

شغل طراحی تجربه کاربری رتبه 38 در سایت Glassdoor را با نمره رضایت 3.9 از 5 و پایه حقوق 90 هزار دلار در سال 2020 را به خود اختصاص داده است که نتایج بسیار خوبی است. البته مهندسی فرانت اند رتبه اول شغل های جهان را به خود اختصاص داده است که طراحی تجربه کاربری یکی از مهارت های مورد نیاز برای آن به حساب میرود.

با توجه به رشد مثبت اپلیکیشن ها و محصولات نرم افزاری در ایران، نیاز به طراحان تجربه کاربری در شرکت های نرم افزاری روز به روز بیشتر میشود. شما میتوانید با یک جستجوی ساده شغل هایی که برای این حرفه وجود دارند را پیدا کنید و برای آنها درخواست بدهید. دوره آموزش Adobe XD یکی از مراحلی است که میتوانید شغل آینده خود را با استفاده از آن شروع کنید یا گسترش بدهید. لینک های زیر برای پیدا کزدن  شغل های مربوط به این حوزه را در ایران میتواند مفید باشد:

 

درآمد طراحی تجربه کاربری

طبق اطلاعات وبسایت GlassDoor حقوق متوسط برای طراحان تجربه کاربری حدود 90 هزار دلار در سال میباشد. یعنی شما میتوانید با شرکت های خارجی در این زمینه همکاری کنید و درآمد دلاری داشته باشید. درآمد این شغل در ایران هم از حدود 3.5 الی 5 میلیون تومان شروع میشود و با توجه به میزان حرفه ای بودن و بزرگی شرکتی که در آن مشغول فعالیت هستید، تا مقدار 5 برابر بیشتر از میانگین هم بالا برود. در نمودار زیر میانگین درآمد برای سطوح مختلف این شغل در جهان را مشاهده میکنید:

حقوق سطوح مختلف شغل طراحی تجربه کاربری دوره آموزش Adobe XD

میتوانید با جستجو در این حوزه، روش های درآمدزایی بسیار قدرتمندتری را برای این حرفه یاد بگیرید.

 

سرفصل های کامل دوره آموزش Adobe XD (این دوره در حال کامل شدن میباشد)

 1. مفاهیم لازم برای شروع طراحی گرافیک
 2. آشنایی با نرم افزار Adobe XD
 3. مقدمات کار با نرم افزار
 4. آشنایی و شروع کار با ابزارها
 5. ابزارهای تخصصی رابط کاربری
 6. آشنایی و کار با انیمیشن ها
 7. ارتباط با فایل های سایر نرم افزارهای Adobe
 8. پروتوتایپینگ
 9. پلاگین های کاربردی
 10. خروجی گرفتن از پروژه ها
 11. اشتراک گذاری پروژه ها
 12. انجام پروژه های عملی
 13. نکاتی برای حرفه ای تر شدن
 14. روش های کسب درآمد از این حرفه

برنامه درسی دوره

شناسنامه دوره
آشنایی اولیه با دوره Adobe XD 00:04:00
دوره آموزش Adobe XD برای چه کسانی مناسب است؟ 00:04:00
پیش نیاز های دوره Adobe XD 00:04:00
مفاهیم لازم
آشنایی با رابط کاربری و طراحی UI 00:16:00
فرآیند های طراحی UI 00:11:00
وایرفریم (Wireframe) چیست؟ 00:11:00
اسکچ (Sketch) چیست؟ 00:05:00
پروتوتایپ چیست؟ 00:05:00
موکاپ (Mockup) چیست؟ 00:07:00
تفاوت بین اسکچ، موکاپ و پروتوتایپ 00:03:00
آشنایی با رنگ بندی 00:23:00
مهارت های نرم مورد نیاز طراحان رابط کاربری 00:11:00
آشنایی با نرم افزار Adobe XD
دانلود و نصب Adobe XD 00:04:00
آشنایی با محیط نرم افزار Adobe XD 00:15:00
آشنایی با ابزار های نرم افزار Adobe XD 00:24:00
مقدمات کار با نرم افزار Adobe XD
ساخت اولین پروژه در Adobe XD 00:04:00
آشنایی با ArtBoard ها در Adobe XD 00:06:00
آشنایی با لایه ها و لایه بندی پروژه در Adobe XD 00:11:00
استفاده از UI Kit ها در Adobe XD 00:11:00
شروع کار با ابزارهای Adobe XD
شروع به کار با ابزارهای Adobe XD 00:02:00
ابزار Rectangle در Adobe XD 00:10:00
ابزار Line در Adobe XD 00:02:00
ابزار Polygon در Adobe XD 00:05:00
ابزار Ellipse در Adobe XD 00:05:00
ابزار Pen در Adobe XD 00:05:00
ابزار Text در Adobe XD 00:06:00
شروع طراحی در Adobe Xd
ایجاد Grid در Adobe XD 00:04:00
تاریخچه و آناتومی گرید ها 00:12:00
کار با Repeat Grid در Adobe XD 00:03:00
آموزش Alignment در Adobe XD 00:07:00
Import کردن عکس در Adobe XD 00:00:00
Mask کردن در Adobe XD 00:00:00
آشنایی با Margin و Padding 00:03:00
ابزار Color در Adobe XD 00:08:00

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
 • 5 ستاره0
 • 4 ستاره0
 • 3 ستاره0
 • 2 ستاره0
 • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

قيمت 399,000 تومان شرکت در دورهامتیاز: 0 از 0 رای

0

 • دسترسی نامحدود
 • تعداد جلسات6
 • تعداد آزمون ها0
0 دیدگاه
4 دانشجو

مدیر وب سایت برنامه چی با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در حوزه های برنامه نویسی وب، برنامه نویسی اندروید، تولید محتوای آموزشی، سئو، برندینگ و فعال در زمینه استارتاپ و کارآفرینی.

تبلیغات

ساخته شده توسط تیم برنامه چی